گزارش کنگره ملی شیرینی و شکلات

 گزارش برگزاری اولین کنگره ملی شیرینی و شکلات

اولین کنگره ملی شیرینی و شکلات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 28 و 29 اردیبهشت 1401 به صورت مجازی به میزبانی مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل و با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با حضور صنعت گران، اساتید دانشگاهی، دانشجویان و پژوهشگران و کارشناسان فعال در دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

مراسم افتتاحیه اولین کنگره ملی شیرینی و شکلات در روز چهارشنبه مورخ 28 اردیبهشت ماه 1401 با تلاوت آیاتی از قرآن کریم، اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و پخش کلیپ معرفی گروه صنایع غذایی شیرین عسل و مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل برگزار گردید. سپس جناب آقای مهندس محمدعلی برهانی زاد، مدیر عامل هلدینگ شیرین عسل و عضو شورای سیاست گذاری کنگره، جناب آقای دکتر فرزان قالیچی، ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی و سرکار خانم دکتر مریم خوش منظر، سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل و دبیر علمی کنگره سخنرانی خود را ایراد فرمودند.

جناب آقای مهندس برهانی زاد، مدیرعامل محترم گروه صنایع غذایی شیرین عسل، با بیان اینکه زیباترین پنجره برای دیدن جهان و طبیعت خداوندی، پنجره دانش است، افزود: شیرین عسل با تکیه بر همین اندیشه و الهام از همین روش و راهبری و هدایت معمار شیرینی و شکلات جناب آقای دکتر یونس ژائله، ریاست محترم گروه صنایع غذایی شیرین عسل، 16 سال پیش پا در همین عرصه نهاد و با ایجاد مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل در کنار ماشین آلات زمخت صنعتی، برای علمی کردن و بهینه نمودن روش­های بهره­برداری از روش­های نوین در مسیر توسعه آینده راه نوینی گشود و سعی بر آن شد با تلفیق تجربه و دانش در مسیر بهره برداری و تولید بهترین­های جهان برای اعتلای کشور اسلامی خود بکوشد.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری اولین کنگره ملی شیرینی و شکلات، بیان این پیام بود که شیرینی و شکلات یک دانش است، و در جوامع جهانی نقش مهمی در اشتغال جامعه، توسعه ثروت و ایجا نشاط و آرامش دارد. علاوه بر این، دانشگاه­ها با تکیه بر بنیان­های علمی خود، می­توانند در پیشرفت بیش از پیش این صنعت یاری کنند. چراکه بدون همکاری و هم افزایی علم و صنعت، رهنمون شدن به سمت دروازه­های نوین علم میسر نمی­گردد.

جناب آقای دکتر قالیچی، ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، با اشاره به پیچیدگی عصر حاضر و غیرممکن بودن پیش­بینی سرعت تغییرات، افزود: به همراه این تغییرات، دانش هم در تمامی عرصه­های زندگی نفوذ کرده و نظام­های تولید کالا همانند شیرین عسل با نظام­های تولید دانش و فناوری یکپارچه شده­اند.

وی بیان کرد: بنابراین در این جامعه که نظام­های تولید با علم آمیخته شده است، و با توجه به اینکه محل تولید علم دانشگاه است، دانشگاه­ها نقش بسیار کلیدی در امر یاری به نظام­های تولید کالا دارند. علاوه بر این، دانشگاه بایستی تربیت کننده نوآوران، فناوران و خلاقان باشد که لازمه فناوری جدید و تغییر آفرین است.

وی افزود: برگزاری همایش­های علمی به عنوان جزئی از فرآیندهای مدیریت دانش در عرصه علم و برقراری و تقویت ارتباط میان اعضای یک جامعه به منظور تبادل اندیشه و ارائه نظریه­های جدید و نشر و اشاعه جدیدترین دستاوردهای تحقیقاتی و در نهایت رسیدن به خرد جمعی می­باشد. که خوشبختانه مرکز آموزش علمی کاربردی شیرین عسل طی سال­های اخیر اقدامات خوبی در این مسیر انجام داده است.

در این کنگره 143 مورد مقاله پذیرفته شد که 134 مقاله در قالب پوستری و 9 مقاله در قالب سخنرانی ارائه گردید.  همچنین طی دو روز کنگره 12 سخنرانی کلیدی توسط هیات علمی دانشگاه­های مختلف کشور صورت پذیرفت.

روز چهارشنبه  مورخ 28 اردیبهشت 1401، جناب آقای دکتر حصاری، هیات علمی دانشگاه تبریز، در خصوص جایگاه و اهمیت صنعت شیرینی و شکلات، جناب آقای دکتر بابک قنبرزاده، هیات علمی دانشگاه تبریز، در خصوص کاربرد ژل­های دوگانه و اولئوژل­ها در محصولات آردی، جناب آقای دکتر مهران اعلمی، هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، در باب ساختار، عملکرد و کاربرد نشاسته مقاوم بعنوان نسل جدید فیبر رژیمی، جناب آقای دکتر مهدی قره خانی، هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، در باب کاربرد آنزیم ها در آرد و محصولات آردی، جناب آقای دکتر موسی صابر، هیات علمی دانشگاه تبریز در خصوص کنترل آفات انباری در صنایع غذایی و نهایتا سرکار خانم مهشید کشاورزی در خصوص کنترل کیفیت در آزمایشگاه میکروبشناسی و مدیریت سبز سخنرانی­ خود را ارائه نمودند.

همچنین در روز پنجشنبه مورخ 29 اردیبهشت 1401، جناب آقای دکتر آزادمرد، هیات علمی دانشگاه تبریز در خصوص کره کاکائو: کاربردهای جدید تا ترکیبات تغذیه­ای، جناب آقای دکتر گلمکانی، هیات علمی دانشگاه شیراز، در راستای موضوع طراحی جدید فرمولاسیون­های شکلات­های کم چرب و بدون چربی بر پایه اولئوژل­ها، جناب آقای دکتر موسی زاده، هیات علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در باب شیرینی و شکلات در ایران، جناب آقای دکتر بدبدک عضو هیات علمی دانشگاه تبریز، در خصوص روش­های نوین تولید شکلات­های مقاوم به حرارت، جناب آقای دکتر خوشبوی، هیات علمی دانشگاه صنعتی سهند، در خصوص رویکردهای جدید در استفاده از ضایعات صنایع غذایی (تبدیل تهدید به فرصت)، و در نهایت جناب آقای دکتر اسمعیل لو، در خصوص بازاریابی تجاری و سیستم­های تشویقی فروش برای عوامل فروش سخنرانی خود را ایراد فرمودند.

اختتامیه این کنگره روز پنجشنبه مورخ 29 اردیبهشت 1401 با حضور دبیر علمی و دبیر اجرایی کنگره، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش تیزر مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل برگزار گردید. در بخش نهایی، براساس نظر کمیته علمی و کمیته داوری، 2 مقاله به عنوان مقالات برتر در سطح پوستری و سخنرانی اعلام گردید.

شایان ذکر است که تمامی مقالات در پایگاه سیویلیکا نمایه خواهد شد. و گواهی مقالات از طریق سایت کنگره صادر گردید.

 
© 2012 ShirinAsal.com - Designed by: ShirinAsal IT Center. All Right Reserved.